Ст. 239 СКУ від 10.01.2002 № 2947-III
Сімейний кодекс України
Стаття 239. Правові наслідки скасування усиновлення
1. У разі скасування усиновлення припиняються на майбутнє права та обов'язки, що виникли у зв'язку з усиновленням між дитиною та усиновлювачем і його родичами.
2. У разі скасування усиновлення відновлюються права та обов'язки між дитиною та її батьками, іншими родичами за походженням.
3. У разі скасування усиновлення дитина передається за бажанням батьків або інших родичів їм, а якщо це неможливо, - вона передається на опікування органові опіки та піклування.
4. У разі скасування усиновлення з підстави, зазначеної у пункті 1 частини першої статті 238 цього Кодексу, якщо дитина не передається батькам, за нею зберігається право на проживання у житловому приміщенні, в якому вона проживала після усиновлення.
5. У разі скасування усиновлення дитина має право на збереження прізвища, імені та по батькові, які вона одержала у зв'язку з усиновленням. За бажанням дитини їй присвоюється прізвище, ім'я, по батькові, які вона мала до усиновлення.
6. У разі скасування усиновлення з підстави, зазначеної у пункті 1 частини першої статті 238 цього Кодексу, якщо дитина не передається батькам, суд може постановити рішення про стягнення аліментів на дитину з особи, яка була її усиновлювачем, за умови, що останній може надавати матеріальну допомогу.
Читати ще раз
Сімейний кодекс України Стаття 194. Стягнення аліментів за минулий час та заборгованості за аліментами Сімейний кодекс України Стаття 188. Звільнення батьків від обов'язку утримувати дитину Сімейний кодекс України Стаття 222. Згода закладу охорони здоров'я або навчального закладу на усиновлення дитини Сімейний кодекс України Стаття 208. Особа, яка може бути усиновленою Сімейний кодекс України Стаття 218. Згода дитини на усиновлення