Ст. 1275 ЦКУ від 16.01.2003 № 435-IV
Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019
Почніть консультацію з юристом онлайн
Цивільний кодекс України
Стаття 1275. Правові наслідки відмови від прийняття спадщини
1. Якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за заповітом, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за заповітом і розподіляється між ними порівну. 2. Якщо від прийняття спадщини відмовився один із спадкоємців за законом з тієї черги, яка має право на спадкування, частка у спадщині, яку він мав право прийняти, переходить до інших спадкоємців за законом тієї ж черги і розподіляється між ними порівну.
3. Положення цієї статті не застосовуються, якщо спадкоємець відмовився від прийняття спадщини на користь іншого спадкоємця, а також коли заповідач підпризначив іншого спадкоємця.
4. Якщо на спадкоємця за заповітом, який відмовився від прийняття спадщини, було покладено заповідальний відказ, обов'язок за заповідальним відказом переходить до інших спадкоємців за заповітом, які прийняли спадщину, і розподіляється між ними порівну.
5. Відмова спадкоємця за заповітом від прийняття спадщини не позбавляє його права на спадкування за законом.
Почніть консультацію з юристом онлайн
Читати ще раз
Цивільний кодекс України Стаття 1010. Обов'язки спадкоємця повіреного та ліквідатора юридичної особи - повіреного Цивільний кодекс України Стаття 1193. Урахування вини потерпілого і матеріального становища фізичної особи, яка завдала шкоди Цивільний кодекс України Стаття 1191. Право зворотної вимоги до винної особи Цивільний кодекс України Стаття 1172. Відшкодування юридичною або фізичною особою шкоди, завданої їхнім працівником чи іншою особою