Укр   Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. 4 БКУ від 08.07.2010 № 2456-VI


Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019


Бюджетний кодекс України
Стаття 4. Склад бюджетного законодавства

1. Бюджетне законодавство складається з:

 

1) Конституції України;

 

2) цього Кодексу;

2-1) Бюджетної декларації;

3) закону про Державний бюджет України;

 

4) інших законів, що регулюють бюджетні відносини, передбачених статтею 1 цього Кодексу;

 

5) нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, прийнятих на підставі і на виконання цього Кодексу та інших законів України, передбачених пунктами 3 та 4 цієї частини статті;

 

{Офіційне тлумачення положення пункту 5 частини першої статті 4 див. в Рішенні Конституційного Суду № 3-рп/2012 від 25.01.2012}

 

6) нормативно-правових актів органів виконавчої влади, прийнятих на підставі і на виконання цього Кодексу, інших законів України та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, передбачених пунктами 3, 4 та 5 цієї частини статті;

6-1) прогнозів місцевих бюджетів;

7) рішень про місцевий бюджет;

 

8) рішень органів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, прийнятих відповідно до цього Кодексу, нормативно-правових актів, передбачених пунктами 3, 4, 5, 6 і 7 цієї частини статті.

 

На нормативно-правові акти та рішення, прийняті на підставі і на виконання вимог цього Кодексу, не поширюється дія законодавства щодо здійснення державної регуляторної політики та регуляторної діяльності.

 

2. Бюджетна система України і Державний бюджет України встановлюються виключно цим Кодексом та законом про Державний бюджет України.

 

Якщо іншим нормативно-правовим актом бюджетні відносини визначаються інакше, ніж у цьому Кодексі, застосовуються відповідні норми цього Кодексу.

 

Виключно законом про Державний бюджет України визначаються надходження та витрати Державного бюджету України.

 

3. Якщо на ратифікацію подається міжнародний договір України, виконання якого потребує прийняття нових або внесення змін до чинних законів України, що регулюють бюджетні відносини, проекти таких законів подаються на розгляд Верховної Ради України разом з проектом закону про ратифікацію і приймаються одночасно.

 

4. Розгляд законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, здійснюється за особливою процедурою, визначеною статтею 27 цього Кодексу.

 

5. Зміни до цього Кодексу можуть вноситися виключно законами про внесення змін до Бюджетного кодексу України.

 

{Статтю 4 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом № 5428-VI від 16.10.2012}


Стаття 1 2 3 4 5 6 ...Прикінцеві та перехідні положення

Перейти до статті