Постанова КМУ № 684-2012-п від 18.07.2012 Про затвердження Порядку та критеріїв оцінки економічної ефективності проектних (інвестиційних) пропозицій та інвестиційних проектів
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 липня 2012 р. № 684
Київ
Про затвердження Порядку та критеріїв оцінки економічної ефективності проектних (інвестиційних) пропозицій та інвестиційних проектів
Відповідно до частини другої статті 12-1 Закону України “Про інвестиційну діяльність” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок та критерії оцінки економічної ефективності проектних (інвестиційних) пропозицій та інвестиційних проектів, що додаються.
2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Прем"єр-міністр України
М.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2012 р. № 684
ПОРЯДОК ТА КРИТЕРІЇ
оцінки економічної ефективності проектних (інвестиційних) пропозицій та інвестиційних проектів
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення та критерії оцінки економічної ефективності проектних (інвестиційних) пропозицій (далі - інвестиційні пропозиції), інвестиційних проектів, для розроблення та реалізації яких може бути надана державна підтримка.
2. Для проведення оцінки економічної ефективності інвестиційної пропозиції суб’єкт інвестиційної діяльності (далі - замовник) подає до Мінекономрозвитку такі документи:
копію інвестиційної пропозиції, розробленої за формою, затвердженою Мінекономрозвитку, що прошита, пронумерована, засвідчена підписом уповноваженої особи замовника, а також печаткою (для юридичної особи);
копії установчих документів, засвідчені у встановленому порядку (для юридичної особи - резидента);
копії документа, що посвідчує особу, та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної податкової служби і мають відмітку у паспорті) з наданням оригіналів зазначених документів (для фізичної особи - резидента);
копії балансу замовника на останню звітну дату разом із додатками та баланси за останні три роки (для юридичної особи);
висновки незалежних експертних організацій (у разі наявності).
3. Для проведення оцінки економічної ефективності інвестиційного проекту (крім проектів, що підлягають обов’язковій державній експертизі відповідно до частини першої статті 15 Закону України “Про інвестиційну діяльність”) замовник подає до Мінекономрозвитку такі документи:
копію інвестиційного проекту, розробленого в порядку і за формою, затвердженими Мінекономрозвитку, що прошита, пронумерована, засвідчена підписом уповноваженої особи замовника, а також печаткою (для юридичної особи);
копії установчих документів, засвідчені у встановленому порядку (для юридичної особи - резидента);
копії документа, що посвідчує особу, та довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної податкової служби і мають відмітку у паспорті) з наданням оригіналів зазначених документів (для фізичної особи - резидента);
копії балансу замовника на останню звітну дату разом із додатками та баланси за останні три роки (для юридичної особи);
висновки незалежних експертних організацій (у разі наявності).
4. У разі проведення оцінки економічної ефективності інвестиційних проектів, що підлягають обов’язковій державній експертизі, документи, визначені пунктом 3 цього Порядку, подаються органом, що проводить таку експертизу.
5. Відповідальність за достовірність поданих документів, а також вихідних та розрахункових даних, наведених в інвестиційній пропозиції або інвестиційному проекті, несе замовник.
6. У разі коли інвестиційна пропозиція, інвестиційний проект не відповідають формі, затвердженій Мінекономрозвитку, та/або документи подано не в повному обсязі, вони повертаються замовнику або органу, що проводить державну експертизу, протягом п’яти робочих днів від дати їх надходження до Мінекономрозвитку.
7. Оцінка економічної ефективності інвестиційної пропозиції, інвестиційного проекту здійснюється Мінекономрозвитку за такими критеріями:
чиста приведена вартість;
внутрішня норма дохідності;
дисконтований період окупності;
індекс прибутковості.
8. Розрахунок критеріїв економічної ефективності інвестиційної пропозиції, інвестиційного проекту здійснюється з урахуванням Методичних рекомендацій із розроблення інвестиційного проекту, для реалізації якого може надаватися державна підтримка, що затверджуються Мінекономрозвитку.
9. Оцінка економічної ефективності інвестиційної пропозиції, інвестиційного проекту проводиться Мінекономрозвитку протягом одного місяця з дати надходження документів, зазначених у пунктах 2 і 3 цього Порядку.
10. За результатами проведеної Мінекономрозвитку оцінки економічної ефективності інвестиційної пропозиції, інвестиційного проекту замовнику або органу, що проводить державну експертизу, надається експертний висновок, який містить основні показники економічної ефективності та може бути як позитивним, так і негативним.
11. Позитивний експертний висновок надається у разі, коли:
чиста приведена вартість є позитивною;
внутрішня норма дохідності більша за нормативну ставку дисконту;
індекс прибутковості перевищує 1.
12. Негативний експертний висновок, який містить чітко сформульовані та обґрунтовані зауваження, врахування яких потребує істотного доопрацювання пропозиції або проекту, надається у разі, коли:
чиста приведена вартість є негативною;
внутрішня норма дохідності менша за нормативну ставку дисконту;
індекс прибутковості становить менше за 1.
13. Форма експертного висновку щодо економічної ефективності інвестиційної пропозиції або інвестиційного проекту затверджується Мінекономрозвитку.
14. Експертний висновок може бути поданий замовником для державної реєстрації інвестиційної пропозиції, інвестиційного проекту не пізніше шести місяців з дати його надання.
Інші НПА
Лист МОНмолодьспорт №839 від 16.07.2014 Про затвердження Змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році Лист Вищий господарський суд України №01-06/1666/14 від 27.10.2014 Про доповнення Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2011 № 01-06/249 "Про постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів" Лист Вищий господарський суд України №01-06/249 від 15.03.2011 Про постанови Верховного Суду України, прийняті за результатами перегляду судових рішень господарських судів Лист Вищий господарський суд України №01-06/1686/14 від 04.11.2014 Про внесення змін до пунктів 10, 33 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI)" Лист Вищий господарський суд України №01-06/606/2013 від 28.03.2013 Про Закон України \"Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом\" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI) Лист Мін'юст №6820-0-4-14/8.1 від 14.08.2014 Щодо відмови від обов'язковості та переходу до добровільності використання печаток суб'єктами господарюва Лист Мін'юст №Ч-13744/8.2 від 13.08.2014 Щодо встановлення ціни договору між суб'єктами господарювання у вигляді грошового еквівалента Лист НБУ №18-112/64483 від 05.11.2014 Про скасування пені та штрафів за договорами кредиту під час АТО Лист ВАСУ №1493/2/2/14-14 від 03.11.2014 Щодо розгляду адміністративних справ з урахуванням Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" Лист НБУ №12-311/67934 від 17.11.2014 Щодо сплати збору на обов\'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти під час нарахування (утримання) податку на доходи фізичних осіб з процентів на валютні вклади