Укр   Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати


Постанова Правління НБУ № 206 від 21.05.2003 Про затвердження Інструкції про порядок виконання операцій з купівлі інвестиційних монет України в населення

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.05.2003  № 206





Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 червня 2003 р.
за № 425/7746


Про затвердження Інструкції про порядок виконання операцій з купівлі інвестиційних монет України в населення

Відповідно до статті 42 Закону України "Про Національний банк України" та статті 9 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" та з метою більш ефективного проведення операцій з дорогоцінними металами Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок виконання операцій з купівлі інвестиційних монет України в населення (додається).

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Правління Національного банку України від 25.07.97 № 251 "Про здійснення комерційними банками операцій з дорогоцінними металами";

Інструкцію "Про порядок постачання до Державної скарбниці дорогоцінних металів та дорогоцінних каменів скупними пунктами", затверджену постановою Правління Національного банку України від 19.11.93 № 99;

Інструкцію "Про порядок постачання до Державної скарбниці дорогоцінних металів та дорогоцінних каменів ломбардами", затверджену постановою Правління Національного банку України від 19.11.93 № 99.

3. Державній скарбниці України (М.П.Фатєєв) після державної реєстрації постанови в Міністерстві юстиції України довести її зміст до відома територіальних управлінь Національного банку України для керівництва і використання в роботі.

4. Постанова набирає чинності з 1 липня 2003 року.

5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови А.П.Яценюка та Державну скарбницю України (М.П.Фатєєв).

Голова

С.Л. Тігіпко










ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
21.05.2003 № 206
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
01.04.2015 № 209)





Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 червня 2003 р.
за № 425/7746


ІНСТРУКЦІЯ
про порядок виконання операцій з купівлі інвестиційних монет України в населення

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про Національний банк України", "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" та інших нормативно-правових актів Національного банку України (далі - Національний банк).

2. Ця Інструкція визначає порядок виконання операцій з купівлі інвестиційних монет України (далі - інвестиційні монети) у належному стані та пошкоджених інвестиційних монет у населення територіальними управліннями Національного банку України (далі - територіальні управління).

3. У цій Інструкції терміни вживаються в значеннях, визначених законами України та нормативно-правовими актами Національного банку.

4. У територіальних управліннях операції з купівлі інвестиційних монет проводить експерт з грошових знаків або працівник, який за своїми функціональними обов'язками тимчасово заміщує експерта (далі - експерт).

З експертом укладається договір про повну матеріальну відповідальність.

5. Для належної організації роботи та схоронності інвестиційних монет робоче місце експерта забезпечується:

приладами для визначення проби інвестиційних монет;

столами з бортиками, поверхня яких має бути покрита склом (мармуром, лінолеумом, металевим листом, щільним папером тощо);

ваговимірювальними приладами (вагами) відповідного класу точності, що допускають похибку залежно від зважуваної маси, яка не повинна перевищувати значень, що відповідають метрологічним характеристикам ваг II класу Технічного регламенту неавтоматичних зважувальних приладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2009 року № 190 (зі змінами);

інструментами (лупи, шабери, плоскогубці, надфілі, лещата тощо);

пломбірами, металевими печатками;

окремим сейфом або металевою шафою для зберігання інвестиційних монет протягом операційного дня;

інформацією про закупівельні ціни (далі - ціни);

технічними характеристиками та описами інвестиційних монет;

пластиковими прозорими капсулами для інвестиційних монет.

6. Ваги, гирі та інші засоби вимірювальної техніки, із застосуванням яких визначається маса інвестиційних монет, повинні пройти повірку або метрологічну атестацію в територіальних органах, уповноважених (акредитованих) на її проведення, та мати чинне свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки.

7. У випадку виявлення збитків, завданих Національному банку з вини працівника, який допустив недбалість у роботі, порушення спеціальних правил, інструкцій під час виконання своїх обов'язків щодо операцій, пов'язаних із закупівлею, перевезенням, доставкою, пересиланням, зберіганням та пакуванням інвестиційних монет, розмір заподіяних збитків визначається в кратному обчисленні згідно із Законом України "Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей".

8. Оподаткування операцій з купівлі інвестиційних монет у населення здійснюється відповідно до податкового законодавства України.

9. Питання, пов'язані з виконанням (контролем) операцій з купівлі інвестиційних монет у населення і не врегульовані цією Інструкцією, регламентуються внутрішніми документами територіальних управлінь у межах, що не суперечать цій Інструкції.

II. Загальні вимоги до приймання інвестиційних монет

1. Територіальні управління купують у населення:

інвестиційні монети в належному стані;

пошкоджені інвестиційні монети.

2. Купівля інвестиційних монет у населення здійснюється за цінами, установленими Державною скарбницею України (далі - Державна скарбниця), відповідно до нормативно-правових актів Національного банку, що регулюють порядок розрахунку і встановлення цін на банківські та дорогоцінні метали.

Розрахунок здійснюється за бажанням продавця за готівку або в безготівковій формі.

Якщо сума розрахунку з продавцем інвестиційних монет за день перевищує граничну суму розрахунку готівкою, установлену нормативно-правовими актами Національного банку, то такий розрахунок здійснюється в безготівковій формі.

Переказ коштів у безготівковій формі продавцю інвестиційних монет здійснюється на підставі наданої ним інформації про реквізити, необхідні для заповнення розрахункових документів, відповідно до вимог нормативно-правових актів Національного банку з питань безготівкових розрахунків в Україні в національній валюті та в строки, визначені законодавством України.

3. Експерт здійснює операції з купівлі інвестиційних монет у приміщенні касового вузла, обладнаному системою відеоконтролю. Про здійснення операцій з купівлі інвестиційних монет у населення експерт попередньо повідомляє засобами телекомунікаційного зв'язку уповноважену особу, визначену внутрішніми документами територіальних управлінь.

Операції, пов'язані з купівлею інвестиційних монет (визначення проби, зважування, перевірка технічних характеристик тощо), проводяться експертом на робочому місці, яке має бути обладнане таким чином, щоб продавець інвестиційних монет міг спостерігати за всіма операціями, що проводяться експертом з інвестиційними монетами.

4. Експерт зважує кожну інвестиційну монету окремо та визначає, чи є вона належного стану або є пошкодженою.

5. Зважування інвестиційних монет в належному стані проводиться відповідно до нормативно-правових актів Національного банку з питань здійснення операцій з банківськими металами.

Зважування пошкоджених інвестиційних монет проводиться відповідно до вимог Інструкції про порядок одержання, використання, обліку та зберігання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 06 квітня 1998 року № 84, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1998 року за № 271/2711 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 листопада 2012 року № 1230, зі змінами).

6. Куплені територіальними управліннями відповідно до цієї Інструкції інвестиційні монети не підлягають поверненню продавцеві інвестиційних монет.

7. Матеріальну відповідальність за збереження інвестиційних монет, куплених протягом робочого дня, несе експерт. Забороняється зберігати куплені інвестиційні монети поза сейфом або металевою шафою, залишати їх на зберігання без оформлення відповідної квитанції.

III. Купівля інвестиційних монет у належному стані

1. Якщо експерт визначив, що інвестиційні монети є належного стану, а продавець таких інвестиційних монет погоджується з їх оцінкою, то експерт оформляє квитанцію на куплені інвестиційні монети (далі - квитанція) (додаток 1), яка складається із двох частин: квитанції та ордера для видачі готівки, які мають відповідний номер.

У квитанції експерт зазначає таке:

реквізити, що стосуються монети;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта, у якому проставлено відмітку органів державної фіскальної служби про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.

Якщо сума оцінки інвестиційних монет дорівнює або перевищує 150000 гривень, то в квитанції експерт зазначає прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) фізичної особи, яка здійснює операцію з інвестиційними монетами, назва пред'явленого документа (паспорт або документ, що його замінює), його серія та номер, дата видачі та орган, що його видав, дата народження, місце проживання або місцеперебування (для нерезидентів - місце проживання або місце тимчасового перебування в Україні), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, у якому проставлено відмітку органів державної фіскальної служби про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, та відомості про громадянство (для нерезидентів).

Також у квитанції експертом зазначаються форма розрахунку з продавцем за купівлю інвестиційних монет та реквізити рахунку продавця (у разі здійснення з ним розрахунку в безготівковій формі).

2. Безготівкові розрахунки за купівлю інвестиційних монет здійснюються шляхом переказу територіальним управлінням коштів на рахунок продавця.

У цьому разі квитанція оформляється в трьох примірниках без оформлення ордера для видачі готівки, які підписують експерт та продавець інвестиційних монет.

Один примірник квитанції експерт видає продавцю інвестиційних монет, один - залишає в себе, один - передає до служби бухгалтерського обліку для здійснення переказу коштів на рахунок продавця інвестиційних монет.

3. У разі здійснення з продавцем інвестиційних монет розрахунків за готівку квитанція оформляється у двох примірниках, які підписують експерт та продавець інвестиційних монет.

Один примірник квитанції експерт видає продавцю інвестиційних монет, один - залишає в себе.

Обидва примірники ордера для видачі готівки експерт підписує та в установленому в територіальному управлінні порядку передає працівнику служби бухгалтерського обліку для здійснення контролю та касиру для виплати готівки продавцю інвестиційних монет.

Перед отриманням готівки продавець інвестиційних монет підписує два примірники ордера для видачі готівки й отримує готівку разом з одним примірником ордера, на якому проставляється відбиток печатки (штампа) касира.

4. Куплені інвестиційні монети в належному стані експерт укладає в нові пластикові прозорі капсули.

IV. Приймання пошкоджених інвестиційних монет для оцінки

1. Купівля територіальними управліннями в населення пошкоджених інвестиційних монет здійснюється на підставі результатів експертизи, проведеної в Державній скарбниці. Експерт має повідомити продавця про те, що після прийняття територіальним управлінням інвестиційних монет для оцінки вони не повертаються продавцю.

Територіальне управління за умов згоди на це продавця приймає пошкоджені інвестиційні монети для подальшої їх оцінки Державною скарбницею. Ця операція оформляється як операція з приймання інвестиційних монет для оцінки.

Пошкоджені інвестиційні монети приймаються після очищення від жиру, бруду тощо.

Після цього експерт оформляє квитанцію на інвестиційні монети, прийняті для оцінки (додаток 2), у шести примірниках, у якій зазначаються повна характеристика і попередня оцінка цих інвестиційних монет, яка визначається за цінами на дорогоцінні метали в брухті, що діють на дату приймання територіальним управлінням інвестиційних монет для оцінки.

Під час оформлення квитанції на інвестиційні монети, прийняті для оцінки, експерт зазначає в ній інформацію про продавця відповідно до пункту 1 розділу III цієї Інструкції та його місце проживання або місцеперебування (для нерезидентів - місце проживання або місце тимчасового перебування в Україні), а також контактний зв'язок (номер телефону).

Квитанції на інвестиційні монети, прийняті для оцінки, підписують експерт, який проводив оцінку інвестиційних монет, та продавець цінностей.

2. Інвестиційні монети, прийняті для оцінки, вкладаються в прозорий пакет. На пакет експерт наклеює етикетку або вкладає ярлик, на якій зазначаються номер квитанції на інвестиційні монети, прийняті для оцінки, дата приймання, назва інвестиційної монети, лігатурна маса, проба, сума попередньої оцінки і ставиться штамп або робиться напис "для оцінки".

3. Три примірники квитанції на інвестиційні монети, прийняті для оцінки, передаються до Державної скарбниці разом з пошкодженими інвестиційними монетами, один примірник видається продавцю, один - надається працівнику служби бухгалтерського обліку, один - залишається в експерта.

4. Приймання на зберігання інвестиційних монет, прийнятих для оцінки, та їх передавання до Державної скарбниці здійснюються відповідно до розділів V та VI цієї Інструкції.

5. Державна скарбниця проводить приймання інвестиційних монет, прийнятих для оцінки, у порядку, установленому нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють організацію роботи з цінностями в Державній скарбниці.

Після приймання посилки з інвестиційними монетами територіальному управлінню електронною поштою Національного банку надсилається підтвердження про отримання посилки.

Державна скарбниця після отримання інвестиційних монет протягом п'яти робочих днів установлює пробу, масу інвестиційних монет, здійснює їх оцінку за цінами на дорогоцінні метали в брухті, що діяли на дату прийняття територіальним управлінням інвестиційних монет для оцінки, повідомляє територіальне управління про результати остаточної оцінки електронною поштою Національного банку та повертає поштою територіальному управлінню два примірники квитанції на інвестиційні монети, прийняті для оцінки, з остаточною оціночною вартістю інвестиційних монет.

6. Державна скарбниця проводить розрахунки з територіальними управліннями за прийняті інвестиційні монети в порядку, установленому Національним банком.

7. Територіальне управління протягом трьох робочих днів з часу отримання від Державної скарбниці результатів остаточної оцінки інвестиційних монет повідомляє продавця цих монет про результати експертизи. Продавець інвестиційних монет повертає територіальному управлінню свій примірник квитанції на інвестиційні монети, прийняті для оцінки, та ставить підпис на тих примірниках квитанції, на яких зазначена остаточна оціночна вартість. Один примірник квитанції з підписом продавця про його ознайомлення з оцінкою Державної скарбниці експерт передає працівнику служби бухгалтерського обліку, один - повертає продавцю.

Виплата готівкових коштів продавцю інвестиційних монет територіальним управлінням оформлюється видатковим касовим ордером в установленому в Національному банку порядку.

У разі здійснення безготівкових розрахунків переказ коштів здійснюється відповідно до пункту 2 розділу II цієї Інструкції.

8. Забороняється виплачувати кошти або видавати аванс продавцю, інвестиційні монети якого прийняті для оцінки, до остаточної їх оцінки Державною скарбницею.

V. Передавання інвестиційних монет на зберігання

1. Усі куплені інвестиційні монети наприкінці операційного дня передаються на зберігання до грошового сховища. Для передавання цінностей експерт формує щоденний опис куплених або прийнятих для оцінки інвестиційних монет (додаток 3) (далі - щоденний опис) окремо для інвестиційних монет у належному стані (у трьох примірниках) та прийнятих для оцінки (у двох примірниках) у порядку зростання номерів квитанцій.

Передавання експертом інвестиційних монет матеріально відповідальним особам здійснюється в приміщенні передсховища під відеоконтролем.

Матеріально відповідальні особи візуально оглядають інвестиційні монети в прозорих пакетах та капсулах, звіряють кількість інвестиційних монет, капсул, пакетів та написи на них із даними щоденних описів.

Після отримання згоди матеріально відповідальних осіб експерт оформляє ярлик, на якому зазначаються найменування територіального управління, дата формування, лігатурна маса, сума вкладення, прізвище та підпис експерта і ставить штамп або робить напис "для оцінки". Експерт у присутності матеріально відповідальних осіб укладає в мішок пакети з інвестиційними монетами та три примірники квитанції на інвестиційні монети, прийняті для оцінки, прошиває його горловину шпагатом, навішує підготовлений ярлик та опломбовує мішок своїм пломбіром. Матеріально відповідальні особи перевіряють правильність оформлення ярлика, приймають опломбований мішок на зберігання, звіряють відповідність маси та загальної суми з даними ярлика та щоденного опису, підписують щоденні описи.

Один примірник (у разі купівлі інвестиційних монет у належному стані - два примірники) щоденного опису передається працівнику служби бухгалтерського обліку, один - залишається в експерта.

Працівник служби бухгалтерського обліку на підставі щоденного опису здійснює відображення в бухгалтерському обліку номінальної вартості та вартості куплених інвестиційних монет у належному стані.

2. Куплені в населення інвестиційні монети в належному стані не передаються до Державної скарбниці, а залишаються в територіальному управлінні на зберіганні для подальшого їх продажу.

3. Перед звільненням експерта всі прийняті ним для оцінки інвестиційні монети, що зберігаються в грошовому сховищі, передаються відповідно до розділу VI цієї Інструкції на експертизу до Державної скарбниці, яка протягом п'яти робочих днів після отримання інвестиційних монет проводить їх оцінку і про результати повідомляє територіальне управління електронною поштою Національного банку.

4. Експерт один раз на квартал (на перше число, наступне за звітним кварталом) складає відомість про суми доходу, отриманого продавцями інвестиційних монет (додаток 4), та передає її працівнику служби бухгалтерського обліку.

VI. Передавання пошкоджених інвестиційних монет до Державної скарбниці

1. Прийняті для оцінки в населення інвестиційні монети територіальні управління передають до Державної скарбниці у вигляді посилок (мішків, інкасаторських сумок, ящиків тощо) через підрозділи перевезення цінностей Центрального сховища або територіальних управлінь (далі - підрозділ перевезення цінностей) або через Державну фельд'єгерську службу України на підставі укладеного договору.

Упаковка посилки має забезпечити збереження її вмісту, а також запобігти доступу до нього без пошкодження пломб (печаток).

2. Матеріально відповідальні особи під час формування посилок складають на інвестиційні монети опис відправлених інвестиційних монет (додаток 5) у двох примірниках та підписують його.

Матеріально відповідальні особи здійснюють формування посилки в приміщенні передсховища під відеоконтролеру. До посилки вкладаються опломбовані експертом мішки без їх розкриття.

Один примірник опису відправлених інвестиційних монет укладається в посилку з інвестиційними монетами, яка надсилається до Державної скарбниці, один - передається працівнику служби бухгалтерського обліку для відображення в обліку переданих для оцінки інвестиційних монет.

На посилку навішується ярлик, на якому зазначаються найменування територіального управління, дата формування, маса брутто, оціночна вартість інвестиційних монет, укладених до посилки, та ставиться штамп або робиться напис "для оцінки". Ярлик підписують матеріально відповідальні особи.

Після завершення формування посилки матеріально відповідальні особи опломбовують (опечатують) посилку з інвестиційними монетами.

3. На відправлені інвестиційні монети матеріально відповідальні особи оформляють супровідний лист на бланку територіального управління, у якому зазначаються платіжні реквізити територіального управління, кількість місць, маса брутто, оціночна вартість інвестиційних монет. Лист підписує керівник територіального управління або його заступник.

4. Інвестиційні монети надсилаються територіальними управліннями до Державної скарбниці залежно від їх накопичення та не пізніше п'ятого робочого дня від дати їх приймання на оцінку через підрозділи перевезення цінностей під час перевезення готівки або Державну фельд'єгерську службу України.

5. Територіальні управління посилки з інвестиційними монетами, адресовані Державній скарбниці, видають бригаді (групі) інкасаторів підрозділу перевезення цінностей (далі - інкасатори) на підставі доручення на перевезення валютних цінностей. Інкасатори перевіряють чіткість відбитків пломбірів (печаток), цілісність упаковки і наявність на ярликах найменування територіального управління, дати формування, маси брутто, суми оцінки і відповідних підписів працівників територіального управління.

6. Матеріально відповідальні особи складають акт про здавання-приймання посилок з інвестиційними монетами (додаток 6) (далі - акт про здавання-приймання) у трьох примірниках, які підписують матеріально відповідальні особи та інкасатори і засвідчують відбитком печатки матеріально відповідальних осіб. Один примірник цього акта та супровідний лист укладаються в пакет, що опечатується та засвідчується відбитком печатки матеріально відповідальних осіб, один - передається інкасаторам, один - залишається в територіальному управлінні.

На пакеті чітко зазначається кількість місць з інвестиційними монетами, їх вартість згідно з описом і актом про здавання-приймання, найменування та адреса територіального управління - відправника інвестиційних монет і Державної скарбниці. Пакет вручається інкасаторам для передавання за призначенням.

У разі відправлення до Державної скарбниці посилок з інвестиційними монетами через інше територіальне управління (далі - управління-отримувач) матеріально відповідальні особи складають четвертий примірник акта про здавання-приймання та супровідний лист для управління-отримувача, які передаються разом з посилкою управлінню-отримувачу для оприбуткування на відповідному рахунку.

7. Матеріально відповідальні особи управління-отримувача, через яке пересилаються посилки з інвестиційними монетами та пакет із супровідними документами до Державної скарбниці, здійснюють приймання посилок з інвестиційними монетами за кількістю місць без розпакування та зважування згідно з актом про здавання-приймання та супровідним листом для управління-отримувача, наданими інкасаторами. Усі примірники акта про здавання-приймання засвідчуються відбитком печатки та підписами матеріально відповідальних осіб, які прийняли посилку, та ставиться дата приймання. Відповідальний працівник підрозділу готівкового обігу і касових операцій управління-отримувача після приймання посилок з інвестиційними монетами готує підтвердження про їх отримання і надсилає його територіальному управлінню, яке відправило посилку. Отримані посилки та пакет із супровідними документами зберігаються в грошовому сховищі територіального управління до чергового відправлення інвестиційних монет до Державної скарбниці.

Матеріально відповідальні особи з метою подальшого відправлення посилок з інвестиційними монетами до Державної скарбниці складають окремий супровідний лист на бланку територіального управління, який підписує керівник територіального управління або його заступник, та акт про здавання-приймання в трьох примірниках, які підписують матеріально відповідальні особі та інкасатори і засвідчують відбитком печатки матеріально відповідальних осіб. Один примірник цього акта та супровідний лист передаються через інкасаторів до Державної скарбниці, один - інкасаторам, один - залишається в територіальному управлінні.

Посилки з інвестиційними монетами, що передаються до Державної скарбниці, приймають інкасатори згідно з порядком, визначеним у пункті 5 цього розділу.

Директор
Державної скарбниці України


М.П. Фатєєв







Додаток 1
до Інструкції про порядок виконання
операцій з купівлі інвестиційних
монет України в населення
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
01.04.2015 № 209)
(пункт 1 розділу III)


КВИТАНЦІЯ









Додаток 2
до Інструкції про порядок виконання
операцій з купівлі інвестиційних
монет України в населення
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
01.04.2015 № 209)
(пункт 1 розділу IV)


КВИТАНЦІЯ









Додаток 3
до Інструкції про порядок виконання
операцій з купівлі інвестиційних
монет України в населення
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
01.04.2015 № 209)
(пункт 1 розділу V)


ЩОДЕННИЙ ОПИС




Додаток 4
до Інструкції про порядок виконання
операцій з купівлі інвестиційних
монет України в населення
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
01.04.2015 № 209)
(пункт 4 розділу V)


ВІДОМІСТЬ






Додаток 5
до Інструкції про порядок виконання
операцій з купівлі інвестиційних
монет України в населення
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
01.04.2015 № 209)
(пункт 1 розділу VI)


ОПИС









Додаток 6
до Інструкції про порядок виконання
операцій з купівлі інвестиційних
монет України в населення
(у редакції постанови Правління
Національного банку України
01.04.2015 № 209)
(пункт 6 розділу VI)


АКТ


Інші НПА

Наказ Фонд державного майна України №304 від 11.03.2015 Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Фонду державного майна України від 15 травня 1997 року № 515 Наказ Фонд державного майна України №471 від 11.03.2015 Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Фонду державного майна України від 20 червня 1995 року № 741 Розпорядження Голова ВРУ №558 від 16.04.2015 Про оплату праці народних депутатів України у 2015 році Закон України ВРУ №213 від 02.03.2015 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення Розпорядження Президент №426 від 09.04.2015 Про призначення В. Зосима головою Ульяновської районної державної адміністрації Кіровоградської області Указ Президент №216 від 14.04.2015 Про звільнення О. Моцика з посад Надзвичайного і Повноважного Посла України в Сполучених Штатах Америки, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Антигуа і Барбуда та Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Тринідад і Тобаго Розпорядження Президент №430 від 14.04.2015 Про внесення зміни до Розпорядження Президента України від 25 червня 2009 року № 118 Розпорядження Президент №118 від 25.06.2009 Питання реалізації Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком Розпорядження Президент №423 від 09.04.2015 Про призначення О. Сенченка головою Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської області Розпорядження Президент №424 від 09.04.2015 Про призначення В. Савенка головою Новоукраїнської районної державної адміністрації Кіровоградської області