Постанова КМУ № 903 від 04.11.2015 Про затвердження Порядку підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру та звітів за їх результатами
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 листопада 2015 р. № 903
Київ
Про затвердження Порядку підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру та звітів за їх результатами
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру та звітів за їх результатами, що додається.
2. Міністерствам, іншим органам виконавчої влади привести у двомісячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Прем'єр-міністр України
А.ЯЦЕНЮК
Інд. 74
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 листопада 2015 р. № 903
ПОРЯДОК
підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі у заходах міжнародного характеру та звітів за їх результатами
1. Цей Порядок визначає механізм підготовки проектів директив, вказівок і технічного завдання для участі делегацій України, Кабінету Міністрів України, відомчих делегацій (делегацій державних органів) та представників України, Кабінету Міністрів України, державних органів (далі - делегації та представники) у заходах міжнародного характеру (далі - захід) та звітів за результатами такої участі.
2. Проекти директив, вказівок і технічного завдання готуються державним органом, що є уповноваженим брати безпосередню участь у заходах або якого в установленому порядку визначено головним (у разі участі у заході кількох державних органів) (далі - відповідальний орган), з урахуванням позицій заінтересованих державних органів та подаються на погодження МЗС.
3. Директиви (додаток 1) готуються для участі у переговорах, що стосуються особливо важливих питань дво- та багатостороннього співробітництва, а також з метою укладення міжнародних договорів України від імені України та Кабінету Міністрів України і подаються на затвердження відповідно Президентові України та Кабінету Міністрів України.
4. Вказівки (додаток 2) готуються з окремих питань порядку денного заходу, що становить особливий інтерес для України (просування національних інтересів держави в регіоні та світі; отримання державою кредитно-фінансової та технічної допомоги; зміцнення національної безпеки та обороноздатності України, у тому числі у контексті інтеграції у євроатлантичний безпековий простір; забезпечення енергетичної безпеки України; реалізація ключових реформ та виконання стратегічних програм економічного розвитку держави, у тому числі у високотехнологічних сферах; зміцнення позитивного іміджу України та міжнародна співпраця в галузі інформаційної політики; реалізація політики ЄС, зокрема у контексті євроінтеграційного курсу України; забезпечення миру та стабільності в регіоні, на європейському континенті, у світі; захист прав людини, навколишнього середовища), а також у разі укладення міжвідомчих договорів України.
5. Технічне завдання (додаток 3) готується для участі у заходах міжнародного характеру, пов’язаних із здійсненням зовнішніх відносин, зокрема міжнародних конференціях, сесіях органів міжнародних організацій, засіданнях спільних міжурядових комісій з питань співробітництва та інших заходах, у ході яких передбачено викладення позиції Української Сторони.
6. Погоджений МЗС проект вказівок або технічного завдання затверджується відповідальним органом.
7. Підготовка проектів директив, вказівок і технічного завдання здійснюється з дотриманням таких критеріїв, як логічна послідовність, належна ясність викладу, точність опису, відсутність суперечностей, лаконічність, дотримання структури проекту документа, нормативність мовних засобів офіційно-ділового стилю.
8. Формулювання позиції Української Сторони у тексті директив, вказівок і технічного завдання здійснюється за допомогою таких словосполучень, як “Делегації керуватися”, “Виходити з того, що”, “Домагатися ухвалення того, щоб”, “Наполягати на тому, щоб”, “Заперечувати щодо”, “Категорично наполягати на тому, щоб”, “Аргументувати тим, що”, “Прагнути того, щоб”, “Протидіяти тому, щоб”, “Вживати заходів з метою” тощо.
9. Проекти директив, вказівок і технічного завдання готуються у двох примірниках, один з яких після погодження МЗС надсилається відповідальному органові, другий - залишається в МЗС. До зазначених проектів додаються супровідні матеріали (лист-запрошення, склад делегації, програма заходу, його порядок денний, проекти документів, які передбачається розглянути або підписати), а також можуть додаватися листи-погодження державних органів, інші необхідні документи.
10. Проект директив, підписаний керівником відповідального органу, і проект вказівок або технічного завдання, підписаний керівником структурного підрозділу відповідального органу, подаються у паперовій формі на погодження МЗС не пізніше, ніж за три тижні до початку заходу.
11. Проект директив погоджується Міністром закордонних справ, а проекти вказівок і технічного завдання - заступниками Міністра закордонних справ.
Погоджені МЗС проекти директив, вказівок і технічного завдання разом із супровідним листом повертаються протягом п’яти робочих днів з дати їх надходження до МЗС відповідальному органові. У невідкладних випадках, за наявності обґрунтованих підстав строк погодження та повернення відповідальному органові зазначених проектів може бути скорочений, але не менш як до трьох днів з дати їх надходження до МЗС.
12. У разі невідповідності зовнішньополітичному курсу України, офіційній позиції держави з конкретних питань, зобов’язанням, що випливають з її членства у міжнародних організаціях та з міжнародних договорів України, які набрали чинності в установленому законодавством порядку, вимогам нормативно-правових актів у сфері зовнішніх відносин та цього Порядку проекти директив, вказівок або технічного завдання повертаються без погодження відповідальному органу разом із супровідним листом, в якому зазначаються причини відмови у погодженні або пропозиції щодо доопрацювання проекту.
13. У разі коли проект директив, вказівок або технічного завдання чи супровідні матеріали до них містять інформацію з обмеженим доступом або інформацію, володіння якою дає змогу контрагенту впливати на хід переговорів, що створює або може створити загрозу національним інтересам і безпеці, його підготовка здійснюється в установленому порядку з дотриманням вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці та інформації з обмеженим доступом.
14. У разі коли після затвердження або погодження проекту директив, вказівок або технічного завдання відбулися істотні зміни в позиції Української Сторони, він підлягає повторному погодженню та затвердженню до початку проведення заходу у порядку, передбаченому пунктами 2-13 цього Порядку.
У разі зміни строків проведення заходу або складу делегації відповідальний орган у письмовій формі інформує про це МЗС.
15. У разі проведення заходу за кордоном глава делегації (або визначена ним особа) чи представник інформує відповідну закордонну дипломатичну установу України про одержані директиви, вказівки або технічне завдання.
16. За результатами проведення заходу делегація чи представник готує звіт (додаток 4), який у паперовій та електронній формі подається у десятиденний строк МЗС, а у випадках, передбачених законодавством, - також іншим державним органам (посадовим особам).
Звіт повинен містити висновки та пропозиції щодо подальших дій.
До звіту додаються копії документів, підготовлених за його результатами, а також у випадках, передбачених законодавством, проект плану заходів із забезпечення виконання укладених міжнародних договорів України та реалізації досягнутих домовленостей.
Додаток 1
до Порядку
ДИРЕКТИВИ
для участі делегації України, Кабінету Міністрів України, відомчої делегації (делегації державного органу) або представника України, Кабінету Міністрів України, державного органу у
____________________________________________________
(найменування заходу, місце і дата проведення)
1. Основні завдання делегації, включаючи кінцеву мету участі у заході.
2. Окремі доручення главі та у разі потреби кожному члену делегації.
3. Позиція Української Сторони з кожного питання порядку денного та щодо можливих варіантів розвитку переговорного процесу.
4. Нова редакція статті, зміни до статей (якщо захід стосується підготовки проекту міжнародного договору України).
5. Зобов’язання щодо звітування.
_______________________________ |
__________ |
________________________ |
Додаток 2
до Порядку
ПОГОДЖЕНО |
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Міністерство закордонних
___________________________
____ _____________ 20___ року
М.П. |
Відповідальний орган
______________________
____ _____________ 20___ року
М.П. |
ВКАЗІВКИ
для участі делегації України, Кабінету Міністрів України, відомчої делегації (делегації державного органу) або представника України, Кабінету Міністрів України, державного органу у
_______________________________________________
(найменування заходу, місце і дата проведення)
1. Основні завдання делегації, включаючи кінцеву мету участі у заході.
2. Окремі доручення главі та у разі потреби кожному члену делегації.
3. Позиція Української Сторони з кожного питання порядку денного та щодо можливих варіантів розвитку переговорного процесу.
4. Нова редакція статті, зміни до статей (якщо захід стосується підготовки проекту міжнародного договору України, міжрегіональної угоди).
5. Зобов’язання щодо звітування.
______________________________ |
___________ |
_________________________ |
Додаток 3
до Порядку
ПОГОДЖЕНО |
ЗАТВЕРДЖЕНО |
Міністерство закордонних
___________________________
____ _____________ 20___ року
М.П. |
Відповідальний орган
______________________
____ _____________ 20___ року
М.П. |
ТЕХНІЧНЕ ЗАВДАННЯ
для участі делегації України, Кабінету Міністрів України, відомчої делегації (делегації державного органу) або представника України, Кабінету Міністрів України, державного органу у
________________________________________________
(найменування заходу, місце і дата проведення)
1. Основні завдання делегації, включаючи кінцеву мету участі у заході.
2. Окремі доручення главі та у разі потреби кожному члену делегації.
3. Позиція Української Сторони з кожного питання порядку денного та щодо можливих варіантів розвитку переговорного процесу.
4. Зобов’язання щодо звітування.
_____________________________ |
__________ |
________________________ |
Додаток 4
до Порядку
ЗАТВЕРДЖЕНО
____ ______________ 20__ року
М.П. |
ЗВІТ
делегації України, Кабінету Міністрів України, відомчої делегації (делегації державного органу) або представника України, Кабінету Міністрів України, державного органу про участь у
____________________________________________
(найменування заходу, місце і дата проведення)
1. Інформація про хід та результати виконання директив, вказівок або технічного завдання.
2. Висновки та пропозиції щодо подальших дій.
_____________________________ |
__________ |
______________________ |
Інші НПА
Постанова КМУ №911 від 04.11.2015 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 105 Постанова КМУ №906 від 09.11.2015 Про забезпечення охорони судів, інших органів та установ судової системи, а також установ судових експертиз Постанова КМУ №892 від 04.11.2015 Деякі питання територіальних органів Державної фіскальної служби Постанова КМУ №901 від 04.11.2015 Про затвердження Порядку використання працівниками закордонних дипломатичних установ України власних легкових автомобілів у службових цілях Постанова КМУ №902 від 04.11.2015 Деякі питання проведення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності Постанова КМУ №894 від 30.09.2015 Питання функціонування територіальних органів Державного агентства рибного господарства Постанова КМУ №884 від 28.09.2015 Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України Постанова КМУ №896 від 04.11.2015 Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з ветеринарної практики Постанова КМУ №898 від 04.11.2015 Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2012 р. № 708 Наказ Мінприроди №622 від 06.12.2012 Про затвердження Правил і норм утримання дельфінів в умовах неволі