Ст. 15 ЗУ Про концесії від 16.07.1999 № 997-XIV
Чинний зі змінами. Перевірено 08.07.2019
Про концесії
Стаття 15. Припинення дії концесійного договору
1. Дія концесійного договору припиняється у разі: закінчення строку, на який його було укладено;
ліквідації концесіонера за рішенням суду, в тому числі у зв'язку з визнанням його банкрутом;
анулювання ліцензії, виданої концесіонеру на здійснення відповідного виду господарської діяльності; { Частину першу статті 15 доповнено абзацом згідно із Законом N 1023-VI від 19.02.2009 }
загибелі об'єкта концесії.
2. Концесійний договір може бути розірвано за погодженням сторін.
На вимогу однієї із сторін концесійний договір може бути розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених законами України. від 15.05.2003 )
3. У разі розірвання концесійного договору, закінчення строку його дії, ліквідації концесіонера у зв'язку з визнанням його банкрутом або анулювання ліцензії на здійснення відповідного виду господарської діяльності концесіонер зобов'язаний повернути концесієдавцю об'єкт концесії на умовах, зазначених у концесійному договорі. Якщо концесіонер допустив погіршення стану об'єкта концесії або його загибель, він повинен відшкодувати концесієдавцю збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель об'єкта сталися не з його вини.
{ Частина третя статті 15 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1023-VI від 19.02.2009 }
4. Концесійний договір може бути визнаний судом недійсним відповідно до цивільного законодавства.
5. У разі поліпшення майна, отриманого в концесію, яке здійснено за рахунок коштів концесіонера, чи створення концесіонером майна на виконання умов концесійного договору концесієдавець зобов'язаний відшкодувати концесіонеру витрати, зроблені у зв'язку із зазначеними поліпшеннями, або вартість створеного майна в частині, що не була компенсована концесіонером у результаті концесійної діяльності відповідно до умов концесійного договору.