Ст. 29 ЗУ Про кооперацію від 10.07.2003 № 1087-IV
Про кооперацію
Стаття 29. Ліквідація кооперативу
Кооператив ліквідується:
за рішенням загальних зборів членів кооперативу або зборів уповноважених;
за рішенням суду.
Ліквідація кооперативу здійснюється комісією, призначеною органом, який прийняв рішення про його ліквідацію. Цим же органом визначається порядок діяльності ліквідаційної комісії.
З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління кооперативом.
Ліквідаційна комісія зобов'язана провести роботу, пов'язану із стягненням дебіторської заборгованості кооперативу і виявленням претензій кредиторів (з повідомленням останніх про ліквідацію кооперативу), встановити порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заявлення претензій кредиторами, який не може бути меншим ніж два місяці з дня публікації інформації про ліквідацію кооперативу.
Ліквідаційна комісія проводить ліквідацію кооперативу у порядку, встановленому законом.
Майно кооперативу, що залишилося після задоволення вимог кредиторів кооперативу, здійснення виплат членам кооперативу паїв та виплат на паї, кооперативних виплат, оплати праці, розрахунків з кооперативним об'єднанням, членом якого він є, розподіляється між членами кооперативу у порядку, визначеному статутом.
Майно неподільного фонду не підлягає поділу між його членами і передається за рішенням ліквідаційної комісії іншій (іншим) кооперативній організації (кооперативним організаціям) або зараховується до доходу бюджету. При цьому у рішенні повинні бути визначені напрями використання зазначеного майна.
{ Частина сьома статті 29 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5495-VI від 20.11.2012 }