Ст. 26 ЗУ Про охорону прав на сорти рослин від 21.04.1993 № 3116-XII
Про охорону прав на сорти рослин
Стаття 26. Формальна експертиза
1. Формальна експертиза заявки проводиться з метою визначення відповідності формальних ознак заявки вимогам, що встановлені цим Законом і затвердженими Компетентним органом на його основі правилами складання та подання заявки.
2. Під час проведення формальної експертизи:
а) визначається дата подання заявки відповідно до положень статті 21 цього Закону;
б) перевіряється відповідність складу документів заявки вимогам, визначеним частиною третьою статті 20 цього Закону;
в) заявка порівнюється з наданою заявником копією попередньої заявки, якщо така подавалася до компетентного органу держави-учасника, і встановлюється дата пріоритету відповідно до положень статті 22 цього Закону;
г) встановлюється факт сплати збору за подання заявки.
{Пункт "д" частини другої статті 26 виключено на підставі Закону № 864-VIII від 08.12.2015}
3. У разі надходження матеріалів, на підставі яких може бути встановлена дата подання заявки:
а) протягом десяти календарних днів заявнику надсилаються:
повідомлення про прийняття заявки до розгляду (із зазначенням її номера та дати подання) та ввезення дослідних зразків сортів (із зазначенням необхідної кількості) для цілей експертизи заявки;
повідомлення щодо сум зборів, які має сплатити заявник, та реквізити для сплати;
б) до Реєстру заявок вносяться відомості, що містять:
номер та дату подання заявки;
дату пріоритету (якщо заявлено пріоритет);
ім’я (назву) заявника;
зазначення ботанічного таксона (українською та латинською мовами);
назву сорту.
4. У разі надходження матеріалів, на підставі яких дата подання заявки не може бути встановлена, заявка вважається неподаною, про що протягом десяти календарних днів заявнику надсилається експертний висновок із зазначенням дати надходження матеріалів. Перше повідомлення про результати формальної експертизи повинно бути надіслано Компетентним органом заявникові не пізніше трьох місяців з дати одержання ним матеріалів заявки.
5. У разі відповідності формальних ознак заявки встановленим вимогам і одержання позитивних висновків за положеннями пунктів "а", "б" і "г" частини другої цієї статті:
а) заявнику протягом десяти календарних днів надсилається експертний висновок про позитивні результати формальної експертизи і про початок проведення кваліфікаційної експертизи;
б) в офіційному виданні публікуються відомості про заявку, що містять:
номер та дату подання заявки;
назву сорту;
ім’я (назву) заявника або його представника;
в) компетентний орган кожної держави-учасника інформується про запропоновану заявником назву сорту.
{Частину шосту статті 26 виключено на підставі Закону № 864-VIII від 08.12.2015}
7. Після опублікування відомостей про заявку будь-яка особа має право ознайомитися з матеріалами заявки в установленому порядку.
8. У разі невідповідності формальних ознак заявки встановленим вимогам заявнику надсилається відповідний експертний висновок.
Заявник зобов’язаний усунути зазначену невідповідність протягом двох місяців від дати одержання ним експертного висновку. Цей строк може бути продовжений на шість місяців за умови сплати відповідного збору. В противному разі заявнику надсилається рішення про відмову в державній реєстрації прав на сорт.
Строк, пропущений з поважних причин, поновлюється за умови подання заявником клопотання протягом дванадцяти місяців від дати його закінчення та сплати відповідного збору.