Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати

Ст. 16 ЗУ Про засади функціонування ринку природного газу від 08.07.2010 № 2467-VI


Втратив чинність


Про засади функціонування ринку природного газу
Стаття 16. Відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу 

1. Газотранспортне підприємство не може провадити діяльність з видобування та постачання природного газу.

2. Газорозподільне підприємство не може провадити діяльність з видобування, постачання, зберігання і транспортування природного газу.

3. Якщо газотранспортне або газорозподільне підприємство є складовою частиною вертикально інтегрованої господарської організації, воно має бути юридично та організаційно незалежним щодо інших видів діяльності вертикально інтегрованої господарської організації, які не пов'язані з транспортуванням та/або розподілом природного газу.

4. Основні принципи, що визначають незалежність діяльності газотранспортного та газорозподільного підприємства у складі вертикально інтегрованої господарської організації:

1) заборони суміщення посад у складі вертикально інтегрованої господарської організації;

2) самостійності прийняття рішень щодо поточних фінансових операцій, експлуатації, будівництва чи модернізації об'єктів газотранспортної системи або газорозподільних мереж для провадження відповідної ліцензійної діяльності та оперативно-технологічного управління.

5. Газотранспортне або газорозподільне підприємство щороку готує план заходів, що забезпечує відокремлення та незалежність господарської, зокрема ліцензійної, діяльності таких підприємств, передбаченої цією статтею, від діяльності вертикально інтегрованої господарської організації. Такий план заходів та звіти про його виконання подаються національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, для проведення моніторингу відповідно до статті 4 цього Закону та їх оприлюднення.

6. Дія цієї статті не поширюється на малі газорозподільні та газопостачальні підприємства.


Стаття 1 ...14 15 16 17 18 ...24

Перейти до статті