Укр Рус

Ваш гід в законодавстві України


Друкувати


Рахунок 65. Розрахунки за страхуванням

На рахунку 65 ведеться облік розрахунків за відрахуванням на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за індивідуальним страхуванням персоналу підприємства, страхуванням майна та за іншими розрахунками за страхуванням.

За кредитом рахунку 65 "Розрахунки за страхуванням" відображаються нараховані зобов'язання за страхуванням, а також одержані від органів страхування кошти, за дебетом - погашення заборгованості та витрачання коштів страхування на підприємстві.

Порядок справляння та використання зборів на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на інші види страхування регулюється чинним законодавством.

Аналітичний облік ведеться за кожним видом зборів і відрахувань, по страхувальниках та окремих договорах страхування.Рахунок 65 "Розрахунки за страхуванням" має такі субрахунки:

651 За розрахунками із загальнообов'язкового державного соціального страхування
652 За соціальним страхуванням
654 За індивідуальним страхуванням
655 За страхуванням майна

Аналітичний облік основних засобів ведеться щодо кожного об'єкту окремо.

Рахунок 65 "Розрахунки за страхуванням" кореспондує


Інші рахунки класу 6


Рахунок 60. Короткострокові позики Рахунок 61. Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями Рахунок 62. Короткострокові векселі видані Рахунок 63. Розрахунки з постачальниками та підрядниками Рахунок 64. Розрахунки за податками й платежами Рахунок 65. Розрахунки за страхуванням Рахунок 66. Розрахунки за виплатами працівникам Рахунок 67. Розрахунки з учасниками Рахунок 68. Розрахунки за іншими операціями Рахунок 69. Доходи майбутніх періодів